Nowy aparat ultrasonograficzny w Baninie

0

Profesjonalny diagnostyczny aparat ultrasonograficzny trafił do Ośrodka Zdrowia w Baninie.

 

 

Sprzęt wyposażony jest w trzy sondy i oprogramowanie umożliwiające przeprowadzanie badań diagnostycznych różnego rodzaju m.in. tarczycy, tkanek miękkich, jamy brzusznej.

Symbolicznego otwarcie pomieszczenia USG z nowym sprzętem dokonała Dyrektor SPZOZ, Joanna Komorowska przy udziale Burmistrza Gminy Żukowo, Wojciecha Kankowskiego, Wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej w Żukowie, Albina Bychowskiego oraz przedstawicieli personelu banińskiego ośrodka.

Aparat został zakupiony ze środków SPZOZ w Żukowie. W najbliższych dniach rozpocznie się wykonywanie badań diagnostycznych, które będą przede wszystkim przeprowadzane na skierowanie pracujących w Baninie lekarzy opieki zdrowotnej i na zlecenie żukowskich specjalistów.

Dyrektor SPZOZ, Joanna Komorowska przewiduje możliwość wykonywania badań USG na zasadzie umowy dla innych podmiotów leczniczych. Taką propozycję skierowała do przychodni NOVA w Baninie. Będzie też możliwość skorzystania z badań odpłatnych i dla celów profilaktycznych. Niektóre wysokospecjalistyczne badania USG będą jednak wykonywane wyłącznie w Żukowie, gdzie znajduje się aparat o szczególnych możliwościach technicznych.

Info: UG Żukowo

Dodaj komentarz

avatar
1500