Szkoła Podstawowa w Sierakowicach najlepsza w gminie w piłkę nożną! (FOTO)

0

W rozegranym turnieju piłkarskim zorganizowanym dla chłopców szkół podstawowych z terenu Gminy Sierakowice faworytów było dwóch SP Sierakowice oraz ZS Gowidlino. Ostatecznie najlepsi okazali się Ci pierwsi.

 

 

Emocji w grupach nie było za dużo i faworyci pewnie wygrywali kolejne mecze, ale do gry o pozycję medalowe włączyła się szkoła z Tuchlina, która w ostatnim meczu w grupie pewnie wygrała ze szkołą z Jelonka 13:0.

Czwartym zespołem, który awansował do półfinału była szkoła z Załakowa. W pierwszym meczu półfinałowym SP Sierakowice wygrało z SP Załakowo aż 8:1 a w drugim meczu półfinałowym pomiędzy ZS Gowidlino a ZS Tuchlino potrzebna była dogrywka bo w czasie podstawowym padł wynik 2:2.

Emocje w tym meczu były przeogromne faworyci z Gowidlina naciskali szczelną obronę z Tuchlina bombardując bramkę lecz nie przynosiło to efektu. Gdy zespoły ustalały składy do rzutów karnych zabójcza kontra w wykonaniu chłopców z Tuchlina dosłownie w ostatnich sekundach zapewniła im awans do meczu finałowego .

– Już dawno tak nie przeżywałem takich emocji na turnieju szkolnym i to na etapie gminnym dodatkowo nazwanie rozgrywek Mistrzostwami odpowiednio podkręca śrubę, chłopcy są niesamowici widać,że piłkarsko dużo im brakuje ale ambicją nadrabiają co widać na boisku- relacjonuje rodzic jednego z zawodników.

W meczu o 3 lokatę ZS Gowidlino pewnie pokonało chłopców z SP w Załakowie 9:1,a mecz finałowy pomiędzy ZS Tuchlino a SP Sierakowice zdawał się być przesądzony i z takim nastawieniem wyszli zawodnicy z Tuchlina. Licznie zgromadzona publika składająca się z uczestników mogła obejrzeć nie lada spektakl, chłopaki z Tuchlina trzykrotnie obejmowali prowadzenie i w czasie podstawowym wynik był 3:3.Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia a dopiero 8 seria rzutów karnych, po obronie bramkarza chłopcy z SP Sierakowice mogli się cieszyć z wygranej w tym turnieju.

Dzięki treningom jakie serwują okoliczne kluby granica sportowa pomiędzy szkołami się zaciera, trzeba tez wspomnieć o ogromnym zaangażowaniu nauczycieli w dobre przygotowanie do zawodów co pozwala na przeżywanie tak wielkich emocji.

Info: M. Wnuk – Lipiński

KLASYFIKACJA KOŃCOWA

  1. SP SIERAKOWICE
  2. ZS TUCHLINO
  3. ZS GOWIDLINO
  4. SP ZAŁAKOWO
  5. ZS KAMIENICA KRÓLEWSKA
  6. SP MOJUSZ
  7. SP JELONKO

 

Dodaj komentarz

avatar
1500