O powstającej hali sportów walki w Kartuzach i wspieraniu sportu z punktu widzenia sponsora z Karolem Słabkiem, Prezesem Pomorskiego Centrum Napraw Pojazdów rozmawia Piotr Chistowski.

 

 

Piotr Chistowski: Niedawno dowiedzieliśmy się o budowie hali sportów walki w Kartuzach. Trzeba przyznać, zaskakująca wiadomość. Jest to odpowiedź na rosnącą popularność i sukcesy dyscyplin w tej kategorii w powiecie kartuskim?

 

Karol Słabek: W dużej mierze właśnie tak jest. W naszym regionie brakuje profesjonalnego miejsca do sportów walki, a zawodników uprawiających te dyscypliny jest naprawdę wielu.

Co więcej, tak jak Pan wspomniał, sportowcy Ci osiągają rewelacyjne wyniki na arenach krajowych i międzynarodowych.

Taka hala im się po prostu należy, a ja cieszę się, że mogę im jakoś pomóc w rozwijaniu swoich pasji.

Karol Słabek i Mikołaj Krause - Głos Kaszub
“Taka hala im się po prostu należy, a ja cieszę się, że mogę im jakoś pomóc w rozwijaniu swoich pasji”

P.CH: Kto będzie odbiorcą tej hali? Jej gospodarzem?

 

K.S: Skorzystać z obiektu będzie mógł każdy.

Kaszubskie Centrum Sportów Walki zaprasza nie tylko kluby sportowe, ale i każdego, kto ceni sobie aktywną formę spędzania czasu. Na pewno jako pierwsi na halę wejdą zawodnicy klubu Pomorskie Centrum Napraw Pojazdów Rebelia Kartuzy, którego mamy przyjemność być sponsorem strategicznym od lutego tego roku.

Projektując obiekt nasi architekci wspólnie z kadrą szkoleniową tego klubu ustalili najważniejsze kwestie. Oczywiście nie tylko kickboxerzy skorzystają z naszej hali. Zapraszamy też zwolenników taekwondo, karate i wielu dyscyplin, a także tych, którzy ze sportami walki nie mieli nigdy nic wspólnego.

 

Hala PCNP Rebelia - 2 - Głos Kaszub
“Na pewno jako pierwsi na halę wejdą zawodnicy klubu Pomorskie Centrum Napraw Pojazdów Rebelia Kartuzy, którego mamy przyjemność być sponsorem strategicznym od lutego tego roku.”

P.CH: Sporty walki bardzo mocno weszły do “naszego ogródka”. Pan ma dosyć mocny z nimi związek. Pańskim okiem, skąd taka popularność i wyższość nad innymi dyscyplinami?

 

K.S: Sporty walki świetnie kształtują charakter i takie cechy jak wytrwałość, cierpliwość i pewność siebie.

Dodatkowo osoby je trenujące cieszą się dobrą kondycją i wytrzymałością. Od dłuższego czasu Pomorskie Centrum Napraw Pojazdów wspiera sport. Stawiamy na aktywność przede wszystkim młodych ludzi. Każdy pretekst, żeby odejść od komputera i trochę się poruszać jest dobry. To “procentuje” na lata.

 

P.CH: Hala z pewnością w zamierzeniu ma służyć codziennie. Czy jest możliwość nowych relacji, dołączenia nowych partnerów sportowych, nie tylko z gminy Kartuzy?

 

K.S: Jak najbardziej. Jesteśmy otwarci na wszelkie formy współpracy.

Jeśli ktoś chciałby zaangażować się w rozwój Kaszubskiego Centrum Sportów Walki, ma jakieś pytania lub sugestie, zapraszamy do kontaktu.

 

P.CH: Pomorskie Centrum Napraw Pojazdów co rusz widzimy przy kolejnym klubie, kolejnej dyscyplinie, kolejnym zawodniku. Skąd taka chęć wspierania sportu?

 

K.S: Obecnie sponsorujemy kluby: Pomorskie Centrum Napraw Pojazdów Rebelia Kartuzy, AZS AWFiS Gdańsk – tenis stołowy, Wega Morena Żukowo – zapasy, UKS Trops Kartuzy – pływacy oraz sekcję zapaśniczą GKS Cartusii Kartuzy.

Tak, jak wspomniałem wcześniej, stawiamy na wszelkie formy aktywności fizycznej. Młodzi sportowcy często poświęcają ogrom wolnego czasu, żeby ćwiczyć, realizować się w ulubionej dyscyplinie i osiągać co raz to wyższe szczeble kariery sportowej.

Ja cieszę się, że mogę im w tym jakoś pomóc.

 

P.CH: Pieniądze i sport to dzisiaj chyba relacja nie rozłączna. Mimo, że Pan stanowi to ogniwo sponsora to chyba bardziej będzie Pan zdania, że talent i ciężki trening rodzi mistrza?

 

K.S: Zdecydowanie tak jest. Codzienne treningi pod okiem fachowców połączone z wytrwałością i zaangażowaniem mogą doprowadzić sportowców naprawdę wysoko.

Pieniądze to tylko niewielki element tej układanki, ale często niezwykle potrzebny. Sponsorów mają nie tylko lokalne drużyny sportowe, ale i te, które rywalizują o najwyższe światowe trofea.

 

Czytaj też: „Sukcesy Rebelii to z pewnością także zasługa walecznego charakteru Kaszubów”

 

Jeśli miałbym porównać to do branży, którą zajmuję się na co dzień, to powiedziałbym, że dla klubów pieniądze są tym czym dla samochodu wspomaganie kierownicy.

Świetnie skonstruowany pojazd i bez tego pojedzie, ale ze wspomaganiem samochodów prowadzi się dużo łatwiej.

 

P.CH: Kiedy i gdzie powstanie hala? Kiedy można spodziewać się jej otwarcia?

 

K.S: Prace trwają od marca br. i obejmują całkowity remont obiektu wraz z jego adaptacją na potrzeby sportowe.

Najważniejszym elementem jego wyposażenia będzie ring, który znajdzie się w centralnej części hali.

Warto również wspomnieć o urządzeniach do CrossFitu i sprowadzanych z Anglii workach treningowych. Hala znajduje się przy ul. Węglowej, wjechać można również od strony ul. Gdańskiej (na wysokości stacji benzynowej).

Planujemy, że pierwsi sportowcy wejdą na halę w czerwcu tego roku.

 

P.CH: Dziękuję za rozmowę.

Wywiad ukazał się w wersji papierowej Głosu Kaszub w wydaniu z 10 maja. 

 

Hala PCNP Rebelia - 1 - Głos Kaszub

Dodaj komentarz

avatar
1500