Kartuscy policjanci podsumowują długi wekeend – 4 wypadki, 7 rannych w tym jedna śmiertelnie

0
Fot. archiwum

W czasie minionego weekendu kartuscy policjanci prowadzili działania o nazwie „Bezpieczny Weekend”. Mundurowi kontrolowali trzeźwość kierowców, stan techniczny pojazdów, a w szczególności zwracali uwagę na prędkość pojazdów. Sprawdzali również, czy osoby poruszające się samochodami posiadają zapięte pasy bezpieczeństwa oraz czy dzieci przewożone są w bezpieczny, zgodny z przepisami sposób.

 

Tegoroczny długi weekend był okresem wytężonej pracy policjantów kartuskiej drogówki. Funkcjonariusze dbali o bezpieczeństwo kierowców, rowerzystów i pieszych. Tradycyjnie wiele osób podróżowało do najbliższych, związany z tym wzmożony ruch drogowy wymagał od wszystkich użytkowników dyscypliny i ostrożności. Patrole drogowe kontrolowały prędkość, trzeźwość kierowców oraz stan techniczny pojazdów.

Od środy do niedzieli włącznie doszło do 4 wypadków drogowych, w ich wyniku 7 osób zostało rannych, a jedna osoba zmarła. Zatrzymano 3 nietrzeźwych kierujących z czego jeden był sprawcą wypadku drogowego. Policjanci przypominają by pamiętać, że nie ma bezpiecznej ilości alkoholu, po której można kierować pojazdami. Alkohol wydłuża czas reakcji oraz wpływa na panowanie nad pojazdem.

Celem prowadzonych przez pomorskich policjantów działań było zapewnienie bezpieczeństwa na drogach oraz ułatwienie ruchu samochodów zwłaszcza na głównych ciągach komunikacyjnych.

Info: KPP Kartuzy

Dodaj komentarz

avatar
1500