Święto każdego z nas, czyli Dzień Dziecka w Żukowie

0
Fot. OKiS w Żukowie

Ośrodek Kultury i Sportu w Żukowie, Gminy Klub Sportowy Żukowo, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, Stowarzyszenie na Rzecz Pomocy Niepełnosprawnym Wychowankom SOSW w Żukowie, Automiras z Pępowa oraz Strongmeni na czele ze Sławomirem Toczkiem połączyli siły by młodsze i te nieco starsze dzieci znalazły coś dla siebie z okazji Dnia Dziecka w Żukowie.

 

 

Od pierwszych minut Festynu Integracyjnego „Jesteśmy wśród Was” mniejsi i więksi milusińscy bawili się z animatorem tańcząc i biorąc udział w różnych konkursach z nagrodami. Wszyscy zainteresowani mieli okazję wziąć udział w plenerowych warsztatach plastyczno- technicznych przygotowanych przez pracowników SOSW w Żukowie oraz warsztatach z artystą rzeźbiarzem modelując w glinie. Niezwykły pokaz swoich umiejętności pokazali: zespól Nutki oraz grupa taneczna Wolt. Bajka „Nieco inna bajka o Czerwonym Kapturku – czyli Urodziny Bajkowej Babci” w wykonaniu wychowanków SOSW wzbudziła ogromne zainteresowanie wśród obecnych. Na smakowitą grochówkę zaprosili strażacy, a na słodki poczęstunek rodzice podopiecznych SOSW z Żukowa. Na scenie zagościła również kapela „Bazuny” z Żukowa. Zwieńczeniem Festynu była licytacja na rzecz działalności Stowarzyszenia Na Rzecz Pomocy Niepełnosprawnym Wychowankom SOSW w Żukowie

Poza sceną na wszystkich chętnych czekało mnóstwo atrakcji. Najmłodsi mieli okazję wyhasać się na dmuchańcach i wziąć udział w innych zabawach.

Nie należy zapominać również o zawodach rodzinnych, które już po raz II zorganizował „Automiras”. Rodzice z dziećmi mogli spróbować swoich sił w kilku konkurencjach nie tylko sprawnościowych, ale również plastycznych. Spośród zgłoszonych wyłoniono trzy najlepsze drużyny.

Od godziny 16 obecni skupili się na zawodach w ramach Pucharu Polski Strongmen. Podczas rozegranych konkurencji rywalizujący pokazali swoje umiejętności, które wzbudziły zachwyt pośród obecnych widzów. Z tytułem najsilniejszego w Żukowie odjechał mieszkaniec powiatu kartuskiego – Maciej Hirsz.

Tekst: Barbara Bulczak, OKiS w Żukowie. Zdjęcia: OKiS w Żukowie

Dodaj komentarz

avatar
1500