Kaszubska Truskawka na Euro 2016!

0

Mistrzostwa Europy w Francji niedługo będą miały bardzo kaszubski akcent. Na miejscu będzie możliwość spróbowania kaszubskiej truskawki.

 

 

Stowarzyszenie Producentów Truskawek Kaszubskich wybiera się na Mistrzostwa Europy wraz z 1500 kg kaszubskich truskawek. W jakim celu? Rozdawane one będą kibicom piłkarskim. W porcjach 100 gramowych będzie je można otrzymać od przedstawicieli w kaszubskich strojach, przy polskiej ambasadzie w Paryżu, w centrum stolicy Francji, na Placu Concorde oraz na Placu Inwalidów.

Najważniejszym dniem na rozdawanie truskawek będzie 16 czerwca, czyli dzień meczu Polska – Niemcy.

I Festiwal Kaszubskich Truskawek

Podczas zwołanej konferencji prasowej, organizatorzy zaprosili również na I Festiwal Kaszubskich Truskawek, który odbędzie się 1-2 lipca w Chmielnie.

1 lipca odbędzie się specjalna konferencja prasowej dotycząca produktu regionalnego jaką jest truskawka. Głównym tematem będzie wykorzystanie truskawki w turystyce oraz rozwoju regionu.

Natomiast 2 lipca na stadionie gminnym w Chmielnie odbędzie część plenerowa. Tam wiele atrakcji, a wśród nich m.in. próba pobicia rekordu w gotowaniu największej zupy z truskawek kaszubskich. Planowane jest 300 litrów zupy.

Co ważne, organizatorzy podkreślają, że nie chcą konkurować z znanym Truskawkobraniem, który 25-26 czerwca odbędzie się na Złotej Górze.

Honorowy Patronat nad I Festiwalem Truskawek Kaszubskich objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztof Jurgiel.

Dodaj komentarz

avatar
1500