Teraz zaczyna się prawdziwy turniej! Polska – Szwajcaria. EURO 2016

0

Pozostało 16 drużyn, a wśród nich Polska! Przed nami pierwszy mecz w fazie pucharowej. Gramy przeciwko Szwajcarii. Zobacz, jak typują wynik nasi eksperci.

Dla większości z nas ta drużyna już przeszła do historii. Wszyscy cieszymy się takim sukcesem, ale może być jeszcze większy. Wszyscy wiemy, że dzisiejszy mecz może nie być tym ostatnim na Mistrzostwach Europy. 1/8 to sukces, czy początek czegoś większego?

Przypomnijmy, że w związku z Mistrzostwami Europy w Francji trwa Lig Ekspertów Głosu Kaszub. Nasi goście typują, póki co wszystkie mecze naszej reprezentacji w tym turnieju. Za idealnie trafiony wynik dostaną 3 punkty, za trafiony rezultat (wygrana, remis, przegrana) 1 punkt. Jak im idzie typowanie? Śledźcie Głos Kaszub podczas Euro 2016.

Marian Wnuk - LipińskiMarian Wnuk – Lipiński, koordynator sportu w gminie Sierakowice:

Bardzo cieszy mnie fakt, że awansowaliśmy do 1/8 finału i że trafiliśmy właśnie na Szwajcarów. Nie znam historii gier z tym zespołem ale jak obserwuję obecne mistrzostwa trzeba się z nim liczyć. Nie można wytypować remisu bo tak bym stawiał w podstawowym czasie gry w fazie grupowej. Jednak typujemy mecz i to 1/8 finału więc 3:1 dla Polski. Mam nadzieję, że w dalszym ciągu ten zespół będzie zapisywał kolejne pozytywne karty historii Mistrzostw Europy Francja 2016.


Przemysław Duda - Głos Kaszub

Przemysław Duda, piłkarz, napastnik i obecnie kapitan KS Chwaszczyno:

1:1 w regulaminowym czasie gry. W dogrywce 2:1 dla Polski. Nieobliczalny przeciwnik. Ciężko przewidzieć jego taktykę. Przed turniejem wielu typowało Szwajcarów jako “Czarnego Konia” Nie będzie to łatwe spotkanie. Musimy wspiąć się ma wyżyny swoich umiejętności. Szybko strzelić bramkę i kontrolować mecz. Spotkanie z Ukrainą nie było najlepsze w Naszym wykonaniu, ale zwycięzców się nie osadza. “W górę serca…”!


Paweł Kapsa - Głos Kaszub

Paweł Kapsa, reprezentant Polski juniorów, były bramkarz m.in. Lechii Gdańsk, dzisiaj Miedzi Legnica:

Polacy są w dobrej formie a defensywa znowu okazała się zaporą nie do przejścia dla przeciwników. Ze Szwajcarią Polacy zagrają w najsilniejszym składzie od początku meczu, co powinno przełożyć się na jeszcze większą jakość ofensywy. Mój typ to 2-1 dla Polski

 

 


Tadeusz Rek

Tadeusz Rek, Centrum Zdrowia “Olimp” oraz wieloletni prezes klubu UKS “MAT”:

Szwajcarzy to silny i doświadczony zespół, jednak to my dysponujemy indywidualnościami takimi jak Robert Lewandowski. Czeka nas trudny mecz, ale jestem przekonany, że zakończy się zwycięstwem 1:0.

 

 


 

Dariusz Zelewski - Głos KaszubDariusz Zelewski, Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Jedynki, prowadzącej szkółkę piłkarską:

Mecz, którego celem jest awans do ćwierćfinałów Mistrzostw Europy, będzie niezwykle trudny dla obu drużyn. Dodatkowo udzielać się będzie presja związana z systemem pucharowym. Tu nie można kalkulować. Dlatego stawiam na to, że już w pierwszej połowie jedna z drużyn uzyska przewagę bramkową, co ustawi całe spotkanie. W drugiej połowie padną kolejne bramki, a całe spotkanie zakończy się wynikiem 3:1 dla Polski. Przewiduję, że dwie bramki strzeli Robert Lewandowski.


Piotr Chistowski - Głos Kaszub

Piotr Chistowski, Redaktor „Głosu Kaszub”:

Teraz zaczyna się prawdziwy turniej. Mamy 16 drużyn i tylko jedna może być Mistrzem Europy! Drabinka ułożyła się tak, że boję się o nadmierną pewność siebie. Przecież to może być półfinał, a może i więcej… Jedno jest pewne, spotkanie z Szwajcarią to już inna bajka. Tu nie można kalkulować i grać asekuracyjnie. Tutaj nie ma punktów. Remis rodzi dogrywkę. Brak skuteczności gra na naszą niekorzyść. To być musi być piłka na poziomie Euro. 2:0 dla Polski. Może w końcu przełamie się Lewandowski. Należy mu się…


Sebastian Letniowski - Głos Kaszub

Sebastian Letniowski, trener GKS Przodkowo:

Typ: 2-0 dla polski. Dziś liczę na Lewandowskiego

 

 

 

 


 

Andrzej Cybulski - Głos KaszubAleksander Cybulski, były trener GKS Cartusia 1923 i KS Chwaszczyno oraz piłkarz m.in. Lechii Gdańsk i GKS Cartusii 1923:

Po fazie grupowej jesteśmy z liczbą punktów i strat bramkowych w ścisłej czołówce. Wygląda na to, że potwierdzimy swoja wartość w meczu o wejście do ćwierćfinału i pokonamy Szwajcarię 2-0.


Krzysztof KolkeKrzysztof Kolke, trener FC Gowidlino:

Chciałbym wierzyć w to, że dobra gra w defensywie całego zespołu pozwoli nam w kolejnym meczu zachować czyste konto i przy jednym, dwóch naszych trafieniach awansować do ćwierćfinałów. Myślę, że Polacy odniosą upragnione zwycięstwo 2:0. To będzie bardzo trudny mecz. Szwajcaria to przede wszystkim żelazna defensywa i kilka znanych nazwisk. Podobnie jak u nas, co czyni z tego meczu jest bardziej atrakcyjny.

 

Imię i Nazwisko Punkty
Paweł Kapsa 5
Sebastian Letniowski 4
Piotr Chistowski 3
Aleksander Cybulski 3
Przemysław Duda 2
Krzysztof Kolke 2
Marian Wnuk-Lipiński 2
Dariusz Zelewski 2
Tadeusz Rek 1

Dodaj komentarz

avatar
1500