Teraz wakacje a od września gimnazjum! Zakończenie roku w SP w Żukowie

0
Fot. SP w Żukowie

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Obrońców Wybrzeża w Żukowie Renata Stubińska-Nalewajek zaproponowała, aby odwołać postanowienia Rady Pedagogicznej i nie pozwolić absolwentom opuścić podstawówki. Żart ten był efektem dramatycznie wyglądającej sytuacji na zakończeniu roku szkolnego klas szóstych.

Absolwenci żukowskiej szkoły zalewali się łzami, gdy przyszło im pożegnać jej mury, a przede wszystkim – ulubionych kolegów, wychowawców, nauczycieli i innych pracowników.

24 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego, które było wyjątkowe, zwłaszcza dla tych wzruszonych, kończących szkołę 129 uczniów. Nie da się ukryć, że także dla ich wychowawczyń (Maria Kutniewska, Marzena Zielińska, Monika Czonstke, Iwona Reclaf, Bernadeta Ciach, Justyna Gryczka) był to dzień nostalgii i wspomnień podlanych łzami. Tak bowiem jest, że szkoła bywa polem trudnych doświadczeń, gdzie codzienność nie zawsze jest różowa, ale jej finalne momenty wymazują gorsze wspomnienia i tworzą przestrzeń zarezerwowaną dla radości, wdzięczności, komplementów i najlepszych życzeń.

W miłym towarzystwie rodziców, nauczycieli, innych pracowników szkoły, pani sekretarz gminy Brygidy Markowskiej, a także przewodniczącego Rady Rodziców Tyberiusza Tredera przebiegła część oficjalna akademii, na której wręczono dyplomy, nagrody, statuetki i podsumowano dokonania dzieci w różnych dziedzinach. Uczniowie, których wyniki były szczególnie wysokie, zostali uhonorowani tytułem „Wybitny Absolwent”, otrzymali też Nagrody Burmistrza i Listy Gratulacyjne Rady Miasta. Dzieci ślubowały wierność zasadom, które wpajano im w szkole, oraz dbałość o godną postawę na późniejszych etapach edukacji i w dorosłym życiu. Później nastąpiła część artystyczna, której treści dobrano stosownie do okoliczności – były piosenki pożegnalne, motywujące do wiary w siebie, do realizacji marzeń. Szóstoklasiści zostali pożegnani przez gości, dyrekcję, nauczycieli i młodszych kolegów.

„Coś się kończy, a coś się zaczyna” – można było usłyszeć w jednej z zaprezentowanych piosenek. Oby przyszłość, która właśnie się zaczyna, była dla absolwentów łaskawa, a wszystkie dobre życzenia się spełniły.

Karolina Grześkowiak

Dodaj komentarz

avatar
1500