Dla kibiców to był horror. Krzyki, obgryzione paznokcie, rozwalone telewizory. Jednak po dogrywce i rzutach karnych mamy upragniony i niespodziewany jeszcze przed turniejem awans do ćwierćfinału Mistrzostw Europy. Teraz na drodze stoi reprezentacja Portugalii. Półfinał w naszym zasięgu?

Jesteśmy w gronie najlepszych ośmiu reprezentacji piłkarskich Europy. Nie dała nam rady Irlandia Północna, Ukraina i Szwajcaria. My natomiast nie daliśmy się ograć aktualnym Mistrzom Świata, Niemcom. Efektem jesteśmy w elicie i to, czy w niej pozostaniemy, jest w nogach naszych piłkarzy. Przed nami rywal, który do tego etapu dostał się także w dogrywce. Czy Cristiano Ronaldo, Nani, Quaresma i reszta portugalskiej drużyny są wstanie przeciwstawić się polskiej husarii, gdzie Kuba Błaszczykowski, Grzegorz Krychowiak, Łukasz Fabiański, czy Robert Lewandowski ostrzą zęby na podium?

Przypomnijmy, że w związku z Mistrzostwami Europy w Francji trwa Liga Ekspertów Głosu Kaszub. Nasi goście typują, póki co wszystkie mecze naszej reprezentacji w tym turnieju, później natomiast półfinały i finał. Za idealnie trafiony wynik dostaną 3 punkty, za trafiony rezultat (wygrana, remis, przegrana) 1 punkt. Jak im idzie typowanie? Śledźcie Głos Kaszub w internecie podczas Euro 2016.

Marian Wnuk - LipińskiMarian Wnuk – Lipiński, koordynator sportu w gminie Sierakowice:

1/4 finału Mistrzostw Europy. Apetyt rośnie w miarę jedzenia więc dlaczego nie półfinał? Dlaczego nie ograć Portugalię? Jak oglądałem mecz Portugalii z Chorwatami to trzymałem kciuki bardzo mocno za Portugalczyków. Nie żebym był fanem Cristiano Ronaldo ale nie życzyłbym Polakom gry z Chorwatami. Portugalia w tym meczu zagrała bardzo słabo a Chorwaci bardzo nieskutecznie. Popełnili jeden błąd w ostatnich minutach dogrywki co skończyło się golem, ale Chorwaci nie odpuścili i mogli zdobyć wyrównanie. Myślę ,że tak jak w meczu z Niemcami nastawimy się na kontry i uszczelnimy obronę i wygramy 1:0. Półfinał jest w zasięgu ręki.


Przemysław Duda - Głos Kaszub

Przemysław Duda, piłkarz, napastnik i obecnie kapitan KS Chwaszczyno:

W regulaminowym czasie gry 1:1, w dogrywce 2:1 dla Polski. Niesamowite emocje dostarczył nam mecz ze Szwajcarią. Pierwszy raz w historii polskiego futbolu o awansie dalej decydowały karne, w których górą okazali się Polacy! Myślę że ćwierćfinał dostarczy jeszcze większych emocji. Bardzo obawiam się Portugalii, gdyż taki przeciwnik, mimo że gra słabo to w końcu musi zaskoczyć! Oby zaskoczył dopiero w drodze powrotnej do domu w samolocie! W górę serca!


Paweł Kapsa - Głos Kaszub

Paweł Kapsa, reprezentant Polski juniorów, były bramkarz m.in. Lechii Gdańsk, dzisiaj Miedzi Legnica:

Teraz możemy już grać bez presji a ja osobiście wierzę w kolejne zwycięstwo. Portugalia to wielkie indywidualności ale średnia drużyna. Mój typ to 2:1 dla Polski.

 

 


Tadeusz Rek

Tadeusz Rek, Centrum Zdrowia “Olimp” oraz wieloletni prezes klubu UKS “MAT”:

Zespół Portugalii składa się z wielu gwiazd, u nas gwiazdą jest zgrany zespół. Typuję wynik 2:1 dla Naszych. W finale spotkają się drużyny a nie osobowości.

 

.

 


 

Dariusz Zelewski - Głos KaszubDariusz Zelewski, Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Jedynki, prowadzącej szkółkę piłkarską:

W meczu ćwierćfinałowym stawiam 2:1 dla Polski. To będzie trudne spotkanie. Podstawa, to uważna i konsekwentna gra w obronie. Spokojny jestem o naszych napastników, którzy, gdy tylko nadarzy się okazja do kontry, wykorzystają ją.

.

.

.


Piotr Chistowski - Głos Kaszub

Piotr Chistowski, Redaktor „Głosu Kaszub”:

Cieszmy się i radujmy. Nie mamy za rywala Chorwacji. Jeżeli mamy być w półfinale to lepiej w tej drabince nie mogliśmy trafić.

O Cristiano Ronaldo jestem spokojny, bo obronę mamy niemal doskonałą na tym turnieju. Bardziej martwi mnie znowu skuteczność. Musi w końcu się przełamać Robert Lewandowski. 1:0 dla Polski.


Sebastian Letniowski - Głos Kaszub

Sebastian Letniowski, trener GKS Przodkowo:

1:0 dla Polski. Wierzę, że wygra drużyna a nie indywidualności. Taką ideę zaszczepiam zawodnikom GKS Przodkowo.

 

 

 


 

Andrzej Cybulski - Głos KaszubAleksander Cybulski, były trener GKS Cartusia 1923 i KS Chwaszczyno oraz piłkarz m.in. Lechii Gdańsk i GKS Cartusii 1923:

System pucharowy pokazał, że będzie bardzo ciężko w kolejnych fazach turnieju. Mecz z Portugalia o półfinał będzie bardzo wyrównany i ciekawy. Obie ekipy mają w swoich szeregach doskonałych piłkarzy i myślę, że ten ćwierćfinał będzie doskonałym widowiskiem. Wygra zespół o 1 bramkę lepszy. Stawiam 1:0 dla Polski.


Krzysztof KolkeKrzysztof Kolke, trener FC Gowidlino:

Jeżeli Polacy zagrają tak konsekwentnie w destrukcji jak w dotychczasowych spotkaniach to mecz ułoży się po naszej myśli.

Typuję 2:0 dla Polski i nadal wierzę w przełamanie Lewandowskiego.

Półfinał Mistrzostw Europy jest jak najbardziej realny.

 

Imię i Nazwisko Punkty
Przemysław Duda 5
Paweł Kapsa 5
Sebastian Letniowski 4
Piotr Chistowski 3
Aleksander Cybulski 3
Krzysztof Kolke 2
Marian Wnuk-Lipiński 2
Dariusz Zelewski 2
Tadeusz Rek 1

Dodaj komentarz

avatar
1500