Arka Gdynia Summer Cup 2016 – Świetna postawa Raduni Stężyca!

0

Rewelacyjnie spisali się zawodnicy Raduni Stężyca rocznik 2007 w ogólnopolskim turnieju piłkarskim Arka Gdynia Summer Cup 2016. W rozgrywkach uczestniczyło 30 zespołów z całej Polski.

Piłkarze ze Stężycy rozpoczęli rozgrywki w grupie F, gdzie najpierw pokonali BKS Bruskowo Wielkie 13:1, następnie Bałtyk Gdynia 5:0, Czarnych Pruszcz Gdański 5:1 oraz zremisowali z Varsovią Warszawa 1:1 i awansowali do 1/8 finału.

W fazie pucharowej po heroicznym wręcz boju pokonali Arkę Gdynia 1:0. W ćwierćfinale turnieju po zaciętym meczu zremisowali 1:1 z Orbitą Bukowiec, ale pokonali  zespól spod Krakowa  w rzutach karnych.

W półfinale zagrali z Beniaminkiem 03 Starogard Gdański, czyli z rywalem, z którym bardzo często spotykają się podczas turniejów i zawsze toczą zacięte boje. Tym razem Raduniacy okazali się lepsi wygrywając 2:1 i uzyskując awans do wielkiego finału Arka Gdynia Summer Cup 2016.

W finale rozgrywek, który był rozgrywany na głównym stadionie Arki Gdynia zmierzyli się z Górnikiem Zabrze i niestety ulegli 14-krotnemu mistrzowi Polski 5:1.

Warto podkreślić, że niżej niż Radunia w końcowej klasyfikacji tego turnieju uplasowały się tak renomowane zespoły jak Legia Warszawa, która zajęła 9 miejsce, Śląsk Wrocław, który uplasował się na miejscu 6, czy gospodarze Arka Gdynia, która zakończyła rozgrywki na 4 miejscu.

– Piłkarze Raduni Stężyca zagrali w turnieju znakomicie, prezentują bardzo wysoki poziom umiejętności technicznych, nieprawdopodobną wolę walki i determinację, dlatego w pełni zasłużyli na tak wysoką lokatę w prestiżowym turnieju – komentuje po turnieju Ireneusz Stencel, trener Raduni Stężyca.

Dobra gra naszych zawodników nie uszła uwadze organizatorów, gdyż za najlepszego piłkarza tej wielkiej imprezy uznano zawodnika Raduni –  Tomasza Birra.

Radunia Stężyca wystąpiła w następującym składzie: Kacper Mach, Tomasz Birr, Aleks Hinz, Szymon Recław, Jakub Richert, Aleksander Reclaw, Wiktor Etmański, Konrad Dułak, Adam Stencel, Lucjan Wunsz, Tomasz Hinc, Kaper Jereczek, Marcin Kuczkowski.

Info: I. Stencel, Foto: Nadesłane