Oddaj krew = uratuj życie! Krwiobus w Chmielnie!

0

Już jutro, 22 lipca w Chmielnie stać będzie krwiobus. Na miejscu będzie możliwość oddania krwi, a tym samym prawdopodobnie uratowania komuś życia!

 

Sobotni ChillOut Fest w Chmielnie zaczyna się już jutro,a dokładnie od 9 do 13. Wtedy to przed Centrum Informacji Turystycznej w Chmielnie stać będzie krwiobus. Wszyscy zainteresowani mogą przyjść i, o ile mogą, będą mogli oddać krew. To krótka chwila, a może uratować komuś życie.

Przypomnijmy, że do oddania krwi należy stawić się wypoczętym, po lekkim beztłuszczowym posiłku (np. pieczywo, wędlina, ser żółty, warzywa, owoce) i najlepiej do południa. Przed oddaniem i po oddaniu krwi należy pić dużo wody lub soków owocowych. Bezpośrednio przed oddaniem krwi jak i bezpośrednio po oddaniu nie należy palić tytoniu i spożywać alkoholu. Należy pamiętać, że po oddaniu krwi z powodu osłabienia organizmu nie należy prowadzić pojazdów mechanicznych i wykonywać prac fizycznych. Przychodząc do Stacji Krwiodawstwa należy także pamiętać o zachowaniu zasad podstawowej higieny osobistej.

Dawcą może być każda zdrowa osoba w wieku od 18-tu do 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn o wadze powyżej 50 kg, która czuje się zdolna do oddania krwi.

Konieczny na miejscu jest dokument z aktualnym zdjęciem: Dowód Osobisty, Prawo Jazdy, Paszport, Książeczka Wojskowa, legitymacja żołnierza wojskowego. Jeśli już oddawałeś krew weź także Legitymację Honorowego Dawcy Krwi.

Info: nadesłane

Dodaj komentarz

avatar
1500