Ostatni weekend wakacji – policja apeluje o rozwagę!

0
fot. KWP Gdańsk

Przed nami ostatni wakacyjny weekend, który jak co roku stanie pod znakiem powrotów z wypoczynku oraz wzmożonej ilości osób nad wodą. Kierowcy powinni spodziewać się wzmożonych kontroli policyjnych na trasach i w miejscach szczególnie niebezpiecznych. Apelujemy do wszystkich powracających z wakacji oraz spędzających czas nad wodą o rozsądek, bo tylko on jest gwarantem bezpiecznego powrotu do domu.

Przed nami ostatni weekend tegorocznych wakacji. To szczególny czas dla policjantów, których jak co roku w tym okresie będzie więcej na drogach. Funkcjonariusze będą prowadzili wzmożone kontrole drogowe nie tylko na głównych trasach wyjazdowych z miejscowości turystycznych, ale także w tych miejscach, które są wyjątkowo niebezpieczne. Ze szczególną uwagą będą sprawdzać między innymi czy kierowcy stosują się do znaków drogowych oraz ograniczeń prędkości, czy podróżujący będą zapięci w pasy bezpieczeństwa i oczywiście, czy osoba za kółkiem jest trzeźwa. Jak bowiem wskazują statystyki nie wszyscy kierujący biorą sobie do serca policyjne apele o trzeźwej jeździe i wsiadają do samochodu „wczorajsi”; lub po kilku głębszych.

Nie zapominajmy również o tym, że przed wyruszeniem w drogę należy zadbać o stan techniczny naszego samochodu.

Odpowiedzialny kierowca to taki, który przewiduje pewne sytuacje na drodze i podczas jazdy kieruje się rozsądkiem. Lepiej więc wyjechać trochę wcześniej i dojechać spokojnie, niżeli wybierać się w podróż na ostatni gwizdek, łamać przepisy i wykazywać się brakiem kultury na drodze.

– Mamy nadzieję, że wszyscy Państwo, którzy ruszycie w drogę w ten ostatni wakacyjny weekend dojedziecie do celu bezpiecznie i zachowując rozsądek razem unikniemy tragicznych zdarzeń! Apelujemy także do tych, którzy te ostatnie dni wakacji zamierzają spędzić nad wodą pamiętajmy aby zachować ostrożność i zdrowy rozsądek!!! To nam zapewni bezpieczeństwo. Przestrzeganie tych podstawowych zasad przyczyni się do zwiększenia naszego bezpieczeństwa, a tym samym na pewno po weekendowym wypoczynku i wakacjach wrócimy szczęśliwi, ładnie opaleni, ze wspaniałymi wspomnieniami – apeluje policja.

Info: KPP w Kartuzach

Dodaj komentarz

avatar
1500