Brąz Anity Formela na Mistrzostwach Europy!

0

Brązowy medal wywalczyła Anita Formela na Mistrzostwach Europy Juniorów w Judo. Odbywały się one od 16 do 18 września w hiszpańskiej Maladze.

W Mistrzostwach Europy brali udział najlepsi zawodnicy z 41 państw Europy. W pierwszej walce z Chorwatką Katariną Vukovic zdobyła Yuko i na pięć sekund przed końcem Waza-ari, co dało jej zwycięstwo. Kolejną walkę z Hiszpanką Lidią Yarzą Anita wygrała przed czasem przez Ippon. W następnym pojedynku z Węgierką Mercedesz Szigetwari Anita zwyciężyła zdobywając Yuko i Waza-ari. W półfinale przegrała z triumfatorką Mistrzostw Francuską Julią Tolofuą.

O brąz Anita walczyła z Niemką Maxime Brausewetter. Ta walka była decydująca. Anita zachowując spokój, opanowując tremę i pokazując zdobyte umiejętności, zwyciężyła przed czasem przez Ippon. Brązowy medal na Mistrzostwach Europy jest źródłem ogromnej satysfakcji z ciężkiej pracy jej oraz trenera Ireneusza Kotlika, pod którego okiem na co dzień trenuje Anita. Bezpośredni 3-miesięczny okres przygotowawczy Anita przetrenowała z trenerką kadry narodowej Kingą Kubicką, która tak jak Ireneusz Kotlik włożyła dużo wysiłku w przygotowanie swojej zawodniczki. Jeszcze w przyszłym roku Anita będzie startowała w kategorii juniorek.

Info i foto: nadesłane

Dodaj komentarz

avatar
1500