“Szczęśliwa ziemia” na spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki

0

Dyskusyjny Klub Książki działający przy Bibliotece Publicznej w Kartuzach po raz kolejny spotkał się  14 września w siedzibie Klubu Literatury i Sztuki. Tematem dyskusji była książka pt. „Szczęśliwa Ziemia” Łukasza Orbitowskiego, polskiego pisarza specjalizującego się głównie w literaturze grozy i fantastycznej. Nominowany do Nagrody Literackiej „Nike” i Nagrody Literackiej Gdynia , w  2016 roku otrzymał Paszport ”Polityki” za powieść „Inna dusza”.

Akcja powieści rozgrywa się w miejscowości Rykusmyku na Dolnym Śląsku. Pięciu głównych bohaterów, młodych przyjaciół, kończy szkołę i marzy o lepszym życiu z dala od rodzinnego miasta. Blekota, DJ Krzywda, Sedes, Sikorka  i Trombek borykają się z różnymi problemami. Szczęśliwa ziemia, jak się okazuje, do szczęśliwych nie należy. Bohaterowie książki płacą za spełnione marzenia wysoką cenę. Otrzymali upragnioną   miłość, pieniądze i samotność, ale nie są w stanie uciec przed smutkiem i rozpaczą.

Klubowicze próbowali odpowiedzieć na pytanie;  czy warto za wszelką cenę dążyć do spełnienia marzeń? Dla głównych bohaterów spełnienie marzeń okazało się dużym rozczarowaniem.

Kolejne spotkanie DKK odbędzie się 12 października o godz. 16.30 w MiPBP w Kartuzach. Tematem spotkania będzie książka pt. “Laska Nebeska” autorstwa Mariusza Szczygła. Wstęp wolny.

Info i foto: Biblioteka w Kartuzach

Dodaj komentarz

avatar
1500