Seniorzy będą dyskutować o bezpieczeństwie

0
Fot. nadesłane

„Bezpieczeństwo seniorów” pod takim hasłem w najbliższy piątek 30 września w Kartuskim Centrum Kultury (Centrum Informacji Turystycznej) odbędzie się spotkanie adresowane do kartuskich seniorów. Spotkanie z udziałem funkcjonariuszy kartuskiej policji, poświęcone będzie bezpieczeństwu osób starszych, w szczególności ochronie przed oszustami, którzy działają metodą „Na wnuczka”.

Podawanie się za krewnych, pracowników różnych instytucji czy w ostatnim czasie za policjantów to najczęściej stosowane przez oszustów metody, których ofiarami są przeważnie osoby w starszym wieku. Policjanci z Kartuz organizują spotkanie pod hasłem „Bezpieczeństwo seniorów”.

Policjanci podczas spotkania podpowiedzą jak skutecznie obronić się przed oszustami, jak się zachować kiedy ktoś usiłuje wyłudzić od nas pieniądze, jak pozbyć się natrętnego intruza, który podaje się za wnuczka, policjanta lub pracownika urzędu, działając tzw. „metodą na
wnuczka”. Zapraszamy na spotkanie i jednocześnie apelujemy do seniorów, aby nigdy nie przekazywali pieniędzy obcym osobom. Jeśli ktoś zadzwoni z prośbą o finansowe wsparcie podając się za krewnego, należy zweryfikować informację i zadzwonić do rodziny w celu upewnienia się czy rzeczywiście do nas dzwonił. Jeżeli podejrzewamy, że mamy do czynienia z oszustem, należy natychmiast powiadomić policję.

Spotkanie pod hasłem „Bezpieczeństwo seniorów” odbędzie się w piątek 30 września br. o godz. 18.00 w Kartuskim Centrum Kultury (Centrum Informacji Turystycznej) przy ul. Klasztornej w Kartuzach. Wstęp wolny!

Info i foto: KPP Kartuzy / opr. KC

Dodaj komentarz

avatar
1500