Uczniowie ze “Wzgórza” z sukcesami w ogólnopolskiej olimpiadzie (FOTO)

0
Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich Fot. nadesłane

W ubiegły czwartek 17 listopada w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kartuzach odbyły się zawody okręgowe II Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menadżerskich (WiUHM), do których zakwalifikowały się 102 szkoły z całej Polski i 435 uczniów.

W ZSZiO w Kartuzach w eliminacjach okręgowych wzięło udział 27 uczniów z 5 szkół ekonomicznych z Lęborka, Bytowa, Tczewa, Stargardu Gdańskiego oraz z ZSZiO w Kartuzach. Z naszej szkoły przystąpiło 4 najlepszych uczniów z III i IV klasy Technikum Ekonomicznego, którzy pomyślnie przeszli eliminacje szkolne tj. Aleksandra Walkusz, Beata Skierka, Maria Formella i Martyna Krefta.
Celem Olimpiady jest podnoszenie wiedzy zawodowej uczniów kształcących się w zawodach: technik ekonomista, technik handlowiec i technik rachunkowości oraz rozwijanie ich motywacji do doskonalenia umiejętności handlowych i menedżerskich, jak również do kształcenia umiejętności i myślenia przedsiębiorczego w praktyce.
Tematem wiodącym tej edycji jest „Handel a gospodarka”. Program II Olimpiady WiUHM obejmuje zagadnienia z przedmiotów: podstawy ekonomii, rachunkowość, statystyka, marketing, informatyka, analiza ekonomiczna, elementy prawa i język obcy zawodowy.
Dodatkową zachętą dla uczniów, do udziału w Olimpiadzie stanowi fakt, że uczniowie, którzy uzyskują tytuł laureata i finalisty są zwolnieni z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie. W przypadku uczniów z technikum ekonomicznego jest to kwalifikacja A.36.Prowadzenie rachunkowości.
Opiekunami naukowymi naszych uczniów są panie Małgorzata Klasa i Renata Rybakowska, dzięki którym uczniowie mogą rozwijać swoje zainteresowania i poszerzać wiedzę wykraczającą często poza program nauczania.
Finał Ogólnopolski Olimpiady zaplanowano na 15-16 grudnia 2016 roku w Szczecinku. Organizatorem II Ogólnopolskiej Olimpiady WiUHM jest Stowarzyszenie Dyrektorów i Nauczycieli Szkół Twórczych i Aktywnych.
W imieniu swoim i Komisji życzę wszystkim uczestnikom II Olimpiady uzyskania jak najwyższych wyników i zakwalifikowania się do finału.

Info i foto: nadesłane / Renata Rybakowska

Dodaj komentarz

avatar
1500