Paweł z Mojusza potrzebuje naszej pomocy! Weź udział w Dniu Dawcy Szpiku

1

Już w niedzielę 8 stycznia w siedzibie OSP w Mojuszu odbędzie się Dzień Dawcy Szpiku, czyli otwarta rejestracja potencjalnych dawców krwiotwórczych komórek macierzystych. Wszystko po to, aby pomóc choremu Pawłowi z Mojusza.

Paweł ma cudowną rodzinę, kochającą żonę, dwóch synów. Jest też strażakiem – ochotnikiem związanym ze swoją rodzinną jednostką OSP w Mojuszu. Paweł ma dopiero 36 lat i ostrą białaczkę limfoblastyczną, o której dowiedział się nagle, pod koniec listopada. Jedyną szansą na uratowanie jego zdrowia jest przeszczep komórek macierzystych od osoby niespokrewnionej. Także Ty możesz uratować życie Pawła! Wystarczy, że zapiszesz się jako potencjalny dawca krwiotwórczych komórek macierzystych. Najbliższą okazją do tego będzie otwarta rejestracja w niedzielę 8 stycznia w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Mojuszu. Przyjdź tam w godz. 9.30 – 16.00. Być może to właśnie Ty jesteś genetycznym bliźniakiem Pawła z Mojusza!

Rejestracja potencjalnych dawców odbędzie się:

Data: 8 stycznia 2017 r.
Godzina: 09:30 – 16:00
Miejsce: Ochotnicza Straż Pożarna w Mojuszu
Adres: Mojusz 23, Mojusz

Kto może zostać dawcą?
Zarejestrować może się każdy zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 55 rokiem życia, ważący minimum 50 kg (bez dużej nadwagi). Zajmuje to tylko chwilę, polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka. Na podstawie pobranej próbki zostaną określone cechy zgodności antygenowej, a jeśli okaże się, że kod genetyczny dawcy zgadza się z kodem genetycznym chorego, wtedy dochodzi do przeszczepienia. Wszyscy, którzy chcą się zarejestrować, powinni mieć ze sobą dokument tożsamości z nr PESEL.

Każda, nawet najmniejsze wsparcie finansowe pozwoli nam pozyskać więcej potencjalnych Dawców. Wiedząc, że rejestracja w bazie jest bezpłatna, będziemy wdzięczni, jeśli pokryjesz choćby jej część przekazując darowiznę na konto o numerze: 15 1240 6292 1111 0010 6197 7669. Dziękujemy. Liczy się każde wsparcie.

O Fundacji
Fundacja DKMS to aktualnie największa baza dawców szpiku w Polsce, w której zarejestrowanych jest i ponad 987 000 (październik 2016) potencjalnych dawców szpiku, a już 3 533 (październik 2016) osób oddało swoje komórki macierzyste lub szpik, dając szansę na życie pacjentom zarówno w Polsce, jak i na świecie.

Fot. nadesłane
Fot. nadesłane

Info i foto: nadesłane / opr. KC

1
Dodaj komentarz

avatar
1500
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Anka Recent comment authors
najnowszy najstarszy oceniany
Anka
Gość
Anka

Ja już należę do tej fundacji, mogę jedynie zachęcić, by nie bać się wyzwania i śmiało się zapisywać. To nie boli, a może komuś uratować życie. Mogę też pomóc jako wolontariusz, o ile zaistnieje taka potrzeba.