Fundacja szuka ludzi dobrej woli – opiekunów

0

Fundacja Pomorskie Centrum Pomocy Alkoholikom i Ich Rodzinom szuka chętnych osób, które chcą zaangażować się w program Opiekun i zaopiekować potrzebującą pomocy rodziną. O działalności fundacji i poszukiwaniach opiekunów mówiła Magdalena Borkowska, koordynator projektu podczas ostatniej Sesji Rady Miejskiej w Kartuzach.

– Zadaniem Programu Opiekun jest przede wszystkim dotarcie do osób, które żyją w warunkach skrajnego ubóstwa, które potrzebują natychmiastowej pomocy i udzielenie jej. Wciąż szukamy takich rodzin, ale też osób, które zechcą im pomóc – wyjaśnia Magdalena Borkowska z fundacji PCPAiIR.

Co ważne, rola Programu Opiekun nie ma kończyć się na wsparciu materialnym.

– Rodziny, do których docieramy często potrzebują nie tylko pomocy finansowej – zaznacza Karol Słabek, prezes Fundacji i pomysłodawca Programu. – Chcielibyśmy, żeby znalazły one osoby, na których wsparcie będą mogły liczyć w codziennych sytuacjach, które pomogłyby im zmierzyć się z ich problemami, a tu czasami wystarczy chociażby rozmowa – dodaje.

Podczas ubiegłotygodniowej sesji Rady Miejskiej w Kartuzach o działalności fundacji oraz programie opiekun obecnym opowiedziała Magdalena Borkowska, koordynatorka projektu.

– Jestem tutaj i mówię to Państwu dlatego, że sami niewiele możemy zdziałać. Razem, także przy Państwa współpracy o wiele więcej jest możliwe. Będziemy mogli pomóc większemu gronu rodzin – mówiła podczas obrad rajców.

Baza rodzin, które potrzebują pomocy wciąż rośnie. Zapoznać się z nią można na stronie www.fundacjapomorskie.pl w zakładce opiekun. Wszelkich informacji udziela również koordynator programu, Magdalena Borkowska – tel. 539 001 600 lub mail biuro@fundacjapomorskie.pl

Dodaj komentarz

avatar
1500