Blisko 400 seniorów na balu w Żukowie! (FOTO)

0
fot. Piotr Chistowski

Na Hali Sportowo-Widowiskowej przy Gimnazjum nr 2 w Żukowie zjawiło się blisko 400 seniorów. Mieli doskonałą okazję aby spotkać się, porozmawiać, powspominać, ale także zaszaleć na parkiecie!

Wszystkich obecnych przywitał Burmistrz Żukowa Wojciech Kankowski, który życzył obecnym udanej zabawy i wszystkiego co najlepsze. Po nim również do życzeń dołączył Witold Szmidtke, Przewodniczący Rady Miejskiej w Żukowie oraz ks. Czesław Las, proboszcz parafii p.w. Miłosierdzia Bożego w Żukowie.

Po wspólnym odśpiewaniu “100 lat!”, wszyscy obecni zajadali się specjalnie przygotowanym na tę okazję tortem. Tymczasem na parkiecie najmłodsi mieszkańcy gminy ze Szkoły Podstawowej w Żukowie zaprezentowali swoje umiejętności taneczne. Miłym i niespodziewanym akcentem było  wyrecytowanie przez jedną z seniorek wierszy o gminie Żukowo.

Natomiast, gdy na scenie wystąpili: Iga Pobłocka, Monika Dejk-Ćwikła oraz Zdzisław Dejk, na parkiet wkroczyli seniorzy.

 

Historia Balów Seniora w Żukowie

 

Po raz pierwszy spotkanie dla seniorów mieszkających na terenie Żukowa odbyło się w 2010 r. Wówczas organizował je Parafialny Zespół Caritas z Parafii WNMP w Żukowie i to właśnie on był inicjatorem tego wydarzenia. W 2011 roku do organizatorów dołączył Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Żukowie – zorganizowane zostało ono w stołówce Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Żukowie. Natomiast w 2012 r. dodatkowo do organizatorów dołączył Ośrodek Kultury i Sportu w Żukowie, a impreza odbyła się na sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej im. Obrońców Wybrzeża w Żukowie.

W tamtym czasie zapraszani byli seniorzy powyżej 70 roku życia, mieszkający na terenie miasta i wsi Żukowo. Liczba zaproszonych sięgała wówczas około 500 osób. Od 2013 r. spotkanie to odbywa się w Hali Widowiskowo-Sportowej przy Publicznym Gimnazjum nr 2 w Żukowie i zapraszane są osoby powyżej 65 roku życia z miasta i wsi Żukowo. W tym roku wysłano prawie 700 zaproszeń (około 1000 osób). Zjawiło się blisko 400 seniorów.

Dodaj komentarz

avatar
1500