Wyruszyły tegoroczne Śniegołazy! „Łazili” dla hospicjum (FOTO)

0
fot. Piotr Chistowski

Z Sierakowic do Kartuz i z Kartuz do Sierakowic Szlakiem Kaszubskim. Dzisiaj (18 lutego) o 21:20 wyruszyły tegoroczne „Śniegołazy”. Podczas wędrówki zbierane są fundusze na rzecz Fundacji „Pomorze Dzieciom”.

– Dużo lasów, świetnie oznakowane szlaki, zarówno piesze jak i rowerowe. Bardzo dużo atrakcyjnych turystycznie miejsc. I przepiękne krajobrazy! Nie bez powodu ten rejon nazywa się Szwajcarią Kaszubską. Maszerowanie nocą daje możliwość spojrzenia na to wszystko z trochę innej perspektywy, co często zachęca też ludzi do tego, żeby wrócić w te miejsca za dnia – mówił na łamach naszego tygodnika o tegorocznej trasie „Śniegołazów, Paweł Maszkowski z AKK GDAKK, organizatora przedsięwzięcia.

W tym roku z Kartuz wyruszyło ok. 50 śmiałków, a z Sierakowic blisko 100 chętnych. Pokonają oni trasę 49 km Szlaku Kaszubskiego nocą. Po drodze, w Mirachowie czeka ich ognisko i możliwość wypicia czegoś ciepłego.

Co ważne w trakcie całej wędrówki zbierane są fundusze na rzecz Fundacji „Pomorze Dzieciom”.

– Od roku wspieramy naszym marszem Fundację Hospicjum Pomorze Dzieciom, co bardzo się wszystkim spodobało, niektórym nadało to też sens przejścia tej trasy. Uczestnictwo jest darmowe, więc na starcie jak i na spotkaniu pośniegołazowym można wrzucić parę złotówek w zamian za pamiątkową naklejkę. Ostatnio zebraliśmy ponad 830 zł, co uważam, ze wspaniały wynik jak na 152 uczestników! – tłumaczy Justyna Kamińska, jedna z organizatorek.

Śniegołazy odbywają się pod patronatem tygodnika „Głos Kaszub”.

 

 

Dodaj komentarz

avatar
1500