Po raz pierwszy w Chmielnie zmierzą się w fistaszkowym turnieju!

0

To będą niecodzienne rozgrywki! Na Hali Sportowej w Chmielnie 25 lutego rozegrany zostanie I Gminny Międzyszkolny Turniej „Fistaszkowe Rozgrywki”.

Co to takiego „Fistaszkowe Rozgrywki”? Katarzyna Puzdrowska z Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Chmielnie tłumaczy na czym polega ten nietypowy sport.

– To zrewolucjonizowana forma gry w siatkówkę. Polega na przerzucaniu przez siatkę dużej piłki fitness o wdzięcznym kształcie fistaszka. Zespół wraz z rezerwowym liczy 10 członków – wyjaśnia.

Z tym nietypowym, „fistaszkowym” wyzwaniem zmierzą się, już 25 lutego o godz. 10, uczniowie szkół podstawowych z terenu gminy Chmielno. Jednak, jak zapewniają organizatorzy, emocji nie zabraknie dlatego na widownie zapraszają wszystkich zainteresowanych oraz chcących pokibicować młodym sportowcom.

– Zdecydowanie czeka nas niezły ubaw! Gra piłką o wielkości 100cmx50cm to nie lada wyczyn i zabawne widowisko. Wszystkich serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy i kibicowania dzieciom – zachęca Katarzyna Puzdrowska.

Cała zabawa jest autorskim pomysłem członków Klubu Sportowego Damroka Chmielno z Prezeską Joanną Czerwionka na czele.

Organizatorami turnieju jest wcześniej wymieniony KS Damroka Chmielno oraz Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chmielnie.

Dodaj komentarz

avatar
1500