„Obszar Rekreacyjny Parkowa” zwycięskim projektem I edycji Żukowskiego Budżetu Obywatelskiego!

0
Fot. Urząd Gminy Żukowo

Zakończyło się liczenie oraz weryfikacja głosów w tegorocznym głosowaniu nad Budżetem Obywatelskim miasta Żukowo. Zwycięskim projektem została Budowa „Obszaru Rekreacyjnego Parkowa”.

 

21 lutego zespół opiniujący zgłoszone wcześniej przez mieszkańców propozycje zadań w ramach Żukowskiego Budżetu Obywatelskiego, dokonał przeliczenia złożonych ankiet oraz zweryfikował ich poprawność. Mieszkańcy oddali łącznie 1404 głosy, z czego największą ilość uzyskał projekt „Budowa Obszaru Rekreacyjnego Parkowa” – 484 poprawnie wypełnionych ankiet.

Uprawnionych do głosowania mieszkańców miasta Żukowo było około 5 tys., z ilości złożonych ankiet wynika że około 30% osób powyżej 16 roku życia wzięło udział w pierwszej edycji Żukowskiego Budżetu Obywatelskiego. W porównaniu z wynikami pierwszej edycji budżetu obywatelskiego w sąsiednim Gdańsku, gdzie ponad 13 % mieszkańców wzięło udział w głosowaniu, jest to dobry wynik, pokazujący zaangażowanie mieszkańców w sprawy lokalne. Możliwość decydowania przez mieszkańców o tym, co jest dla nich ważne w ich najbliższym otoczeniu, pokazało samorządowi czego brakuje w Żukowie i jakie zadania są kluczowe. Obecnie trwają prace przygotowawcze do realizacji zwycięskiego projektu.

Fot. Urząd Gminy Żukowo

– Wszystkim zaangażowanym osobom, w szczególności pomysłodawcom projektów, chcieliśmy serdecznie podziękować i pogratulować. Już teraz zachęcamy do udziału i przygotowywania pomysłów do kolejnego budżetu obywatelskiego w Żukowie – czytamy na stronie żukowskiego urzędu.

Info i foto: UG Żukowo / opr. KC

Dodaj komentarz

avatar
1500