XVII Kaszubski Turniej Piłki Siatkowej w Sierakowicach za nami!

0

W Szkole Podstawowej w Sierakowicach rozegrano XVII edycję Turnieju Piłki Siatkowej dla amatorów. Wystąpiło 12 zespołów. Najlepsza okazała się drużyna D&H BYTÓW.

18 lutego rozegrano mecze eliminacyjne. Z grupy A bez większych problemów awansowały drużyny Intermarine i Alpat Gdynia, z grupy B Olimpijczyk Pruszcz Gdański i po zaciętym meczu Akrylex Kościerzyna pokonując w decydującym spotkaniu Nasz Dach Stężyca 2:1 (25:15, 23:25, 20:18).

Natomiast 19 lutego od godzin porannych rozpoczęto eliminacje grupy C, w której KSK Kołczygłowy oraz D&H Bytów nie dali żadnych szans swoim przeciwnikom i to oni awansowali do ćwierćfinałów. Drużyny, które nie zakwalifikowały się do ćwierćfinałów otrzymały – ufundowane przez Prezesa Zarządu GS „SCH” w Sierakowicach Józefa Formelę – pamiątkowe dyplomy, smycze i okazjonalne słodkości na osłodę goryczy porażki.

W ćwierćfinale spotkały się drużyny Intermarine i Acrylex Kościerzyna (2:0), Olimpijczyk Pruszcz Gdański i KSK Kołczygłowy (2:1) oraz D&H Bytów i Alpat Gdynia(2:0). Po wyrównanych spotkaniach do półfinału awansowali: Intermarine, D&H Bytów, Olimpijczyk Pruszcz Gdański i jako najlepszy przegrany z ćwierćfinału KSK Kołczygłowy.

Półfinały rozegrane zostały pomiędzy drużynami: D&H Bytów i Olimpijczyk Pruszcz Gdański (2:1 dla Bytowa) oraz KSK Kołczygłowy i Intermarine (Kołczygłowy otrząsnęły się po porażce z ćwierćfinału i wygrały 2:0).

W walce o III miejsce Olimpijczyk nie dał szans drużynie Intermarine i wygrał 2:0 w setach do 22 i 16. W meczu o I miejsce spotkali się odwieczni rywale Bytów i Kołczygłowy. Pierwszy set – punkt za punkt – wygrywa Bytów 27:25, w drugim secie Kołczygłowy wykrzesały z siebie resztki sił i dość gładko wygrały 25:16. Trzeci set należał już do Bytowa. To oni najlepiej wytrzymali trudy maratonu siatkarskiego i wygrali 15:11.

Nie obyło się również bez konkursów dla kibiców, dla których upominki ufundowała Hurtownia Unipack z Sierakowic. Nagrody dla zwycięzców wręczali: Wójt Gminy Sierakowice Tadeusz Kobiela, Prezes i Wiceprezes Zarządu Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska” w Sierakowicach Józef Formela i Mirosław Kuczkowski, a także Dyrektor Szkoły Podstawowej w Sierakowicach Ireneusz Płotka, a dla najlepszego zawodnika Turnieju – Tomasza Maciejewskiego z D&H Bytów – Mirosław Stolc, który ufundował bon na obuwie sportowe.

Info i foto: nadesłane