Dzieci z Przodkowa podziękowały swoim Dziadkom (FOTO)

0
Fot. Karina Cierocka

Tradycyjnie pod koniec karnawału dzieci z Przodkowa zaprosiły do szkoły swoich dziadków i babcie, aby podziękować im za trud, poświęcenie, a przede wszystkim miłość i wsparcie. Wydarzenie, jak zawsze, odbyło się na hali widowiskowo-sportowej w Przodkowie.

Dzieci włożyły mnóstwo serca i wysiłku w przygotowaną akademię artystyczną. Nie zabrakło pokazów aktorskich, śpiewania piosenek, a nawet odtańczenia bardzo żywiołowych układów tanecznych.

Na miejscu zastępca dyrektora Szkoły Podstawowej w Przodkowie – Krystyna Cirocka, serdecznie powitała wszystkich obecnych, a także zaprosiła do wysłuchania prelekcji wyjątkowego gościa – policjantki. Mundurowa przestrzegła obecnych na sali seniorów, jak chronić się przed wyłudzeniami np. przez tzw. metodę na wnuczka oraz zachęcała do tego, aby dbać o elementy odblaskowe, poruszając się pieszo po zmroku.

Później nadszedł czas dla najmłodszych. Oczywiście nie mogło zabraknąć części artystycznej, w trakcie której milusińscy z dowcipem przedstawiali relacje dziadek-babcia oraz dziadków z wnuczętami. Poza tym śpiewali piosenki i energicznie odtwarzały układy taneczne na scenie.

Głos zabrał także włodarz gminy – Andrzej Wyrzykowski, który już teraz zaprosił dziadków na spotkanie seniorów, które co roku organizowane jest w innym zakątku gminy Przodkowo. Jak podkreślał wójt tego typu spotkania są niezwykle istotnym elementem, które nie tylko spaja lokalną społeczność, ale również przyczynia się do aktywizacji osób w starszym wieku. Wiemy już, że tegoroczne spotkanie odbędzie się najprawdopodobniej w czerwcu.

W końcu nadszedł kulminacyjny moment, w którym dzieci wręczyły swoim ukochanym dziadkom własnoręcznie wykonane upominki. Nie zabrakło wzruszeń i czułości, po których nastąpił słodki poczęstunek ogromnym tortem.

 

 

Dodaj komentarz

avatar
1500