Justyna Jelińska najlepsza z wiedzy o Solidarności

0
fot. nadesłane

Oliwia Jelińska, uczennica I LO im. H. Derdowskiego w Kartuzach zajmując I miejsce znalazła się wśród laureatów etapu wojewódzkiego IV edycji „Olimpiady Solidarności. Dwie dekady 1970-1990” i będzie reprezentować województwo pomorskie w finale konkursu we Wrocławiu !

Konkurs miał na celu upowszechnienie wśród młodzieży klas drugich szkół ponadgimnazjalnych wiedzy na temat historii najnowszej Polski z lat 1970-1990.

W dniu 15 marca w Sali BHP Stoczni Gdańskiej odbył się etap wojewódzki konkursu. Uczestniczyli w nim przedstawiciele szkół średnich z całego województwa pomorskiego.

Justyna Jelińska pokonując ponad 50 uczestników, znalazła się w finałowej trójce i będzie reprezentować nasze województwo w ogólnopolskim finale we Wrocławiu w czerwcu.

Niewiele punktów do finałowej trójki zabrakło drugiemu uczniowi I LO – Przemysławowi Oczkowi. Uczniowie przygotowywali się pod opieką Pani Edyty Januszewskiej nauczycielki historii i WOS w ZSO w Kartuzach. Gratulacje dla Justyny i Przemka oraz nauczyciela.

Info i foto: I LO w Kartuzach / opr.M.F.

fot. nadesłane

Dodaj komentarz

avatar
1500