Kaszubska Droga Krzyżowa w Sianowie odbyła się XVI raz (FOTO)

0
Fot. Karina Cierocka

Już po raz XVI do Sianowa zjechali pątnicy na Kaszubską Drogę Krzyżową. Piątkowa uroczystość na placu pielgrzymkowym zebrała rzeszę osób chcących uczcić mękę i śmierć Jezusa Chrystusa.

 

Droga Krzyżowa tradycyjnie już rozpoczęła się o 17 w sanktuarium Królowej Kaszub w Sianowie, skąd nastąpiło procesjonalne wyjście na plac pielgrzymkowy.

W tym roku rozważania dotyczące męki Pańskiej napisane zostały przez kleryków Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie, a przeczytane przez uznanych lektorów z całego kaszubskiego regionu, a wśród nich senator Kazimierz Kleina, czy Wójt Gminy Somonino Bernard Grucza.

Organizatorzy wydarzenia podkreślają, że co roku powstają nowe teksty ściśle związane z aktualnym czasem i duchowymi potrzebami współczesnego świata. Nie zabrakło więc odniesień do problemu aborcji, eutanazji, czy potrzebie wspierania osób starszych.

Kaszubskiej Drodze Krzyżowej towarzyszył śpiew zespołu “Zemia Lãbòrskô”. Za prowadzenie i wygłoszenie słowa Bożego odpowiadał ks. dr Daniel Knapiński.

Organizatorami wydarzenia są: Parafia NNMP Królowej Kaszub w Sianowie, O/ZKP w Baninie oraz O/ZKP w Sianowie.

Dodaj komentarz

avatar
1500