Żonkile wszędzie, dobroć wszędzie! Trwają Pola Nadziei 2017

0
fot. Piotr Chistowski

Tradycyjnie przychodzi taki dzień w roku, kiedy w naszych miejscowościach dominuje kolor żółty. Jest to sprawka organizowanych Pól Nadziei – akcji, kiedy w niemal całej Polsce zbierane są fundusze na hospicja. W powiecie kartuskim wolontariuszy nie brakuje, a zbierają oni dary serca dla Kartuskiego Hospicjum Domowego.

Uśmiechnięci, młodzi, chętni do niesienia pomocy wolontariusze także opanowali powiat kartuski. Żonkile, balony, czy naklejki dawali w podziękowaniu każdemu, kto zechciał wesprzeć dowolną kwotą Kartuskie Hospicjum Domowe.

Akcja “Pola Nadziei” już na dobre zagościła w naszym powiecie. Każda kolejna edycja zapoczątkowana jest już w październiku, kiedy to podczas akcji “Dwa Świata” przed Kartuskim Centrum Kultury symbolicznie sadzone są żonkile.

Co ciekawe, idea “Pól Nadziei” zrodziła się już parę lat temu, ale w… Wielkie Brytanii. To tam, przez Organizację Charytatywną Marie Curie Cancer Care, stworzony został program “Pola Nadziei”. Celem było wsparcie hospicjów działających na terenie Wielkiej Brytanii. W roku 1998 z okazji swojego 50-lecia istnienia, organizacja – jako, że za patronkę ma Marię Skłodowską-Curie – postanowiła symbolicznie wesprzeć także jedno hospicjum z Polski. Dzięki temu akcja dotarła do Krakowa, a beneficjentem programu zostało Towarzystwo Przyjaciół Chorych “Hospicjum”. Przez lata idea rozrosła się na cały kraj i dzisiaj żonkile rozdawane są w całej Polsce, a fundusze wspierają wiele hospicjów w kraju.

Dodaj komentarz

avatar
1500