Trwa rozbudowa budynku sądu w Kartuzach

1
fot. Piotr Chistowski

Zgodnie z harmonogramem trwają prace przy budowie budynku Sądu Rejonowego w Kartuzach. Zakończenie prac przewidziane jest na pierwsze półrocze 2018 roku.

– W chwili obecnej prowadzone są prace wewnątrz nowego budynku (tynkarskie i instalacyjne), a w maju rozpoczną się roboty elewacyjne. Prace prowadzone są zgodnie z harmonogramem. Zakończenie prac budowlanych przewiduje się w pierwszym półroczu 2018 roku. Po zakończeniu prac w nowym budynku i remontu przyległego (istniejącego) budynku do powstałego kompleksu zostanie przeprowadzony cały Sąd Rejonowy w Kartuzach – informuje nas oddział administracyjny Sądu Rejonowego w Kartuzach.

Obecnie Sąd Rejonowy w Kartuzach podzielony jest na dwa budynki w różnych częściach miasta, wielokrotnie więc mówiło się o potrzebie jednego budynku dla tej instytucji. Obecny budynek, w którym mieści się Wydział Ksiąg Wieczystych zostanie wyremontowany. W ramach tego zadania podziemna kondygnacja zostanie powiększona, natomiast wnętrze całkowicie przebudowane. Budynki zostaną połączone łącznikiem.

Inwestorem przedsięwzięcia jest Sąd Apelacyjny w Gdańsku. Budową nowego budynku sądu w Kartuzach zajmuje się firma Stawbud z Grębocina. Budowa kosztować będzie ok. 20,5 mln zł.

1
Dodaj komentarz

avatar
1500
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
obserwator Recent comment authors
najnowszy najstarszy oceniany
obserwator
Gość
obserwator

Dopiero w 2018 roku? To jest jakaś kpina. Na normalnym rynku deweloperskim takie budynki powstają w pół roku, a tutaj ile? Przecież budowa rozpoczęła się na miłościwie nam panującej M. Lehman.