Festyn wiosenny ponownie przyciągnął całe rodziny do Pępowa (FOTO)

1
fot. Piotr Chistowski

Już tradycyjnie w Pępowie odbył się Festyn Wiosenny. Jak co roku, nie zabrakło atrakcji, ludzi chcących wspólnie bawić się na festynie, no i pogody. Ta dopisała znakomicie!

Festyny, pikniki, czy też po prostu rodzinne biesiady mają swój niepowtarzalny charakter. Niemal cała okoliczna społeczność łączy się w przygotowaniach. Każdy chce dołączyć swoją cegiełkę w imprezę, aby była udana. Idealnym przykładem imprezy, gdzie panuje rodzinna i sympatyczna atmosfera są festyny w Pępowie.

Wydarzenie otworzył Rafał Banit – sołtys Pępowa. Zażartował, że pogoda, która dopisała, chyba musiała być wymodlona. A jako, że jego modlitwa to pewnie za mało, to jest przekonany, że całe sołectwo modliło się o udaną pogodę na festyn.

Jednak nie tylko pogoda tutaj była idealna. Nie zabrakło atrakcji. Było coś “na ząb” za sprawą m. in. rodziców uczniów ze szkoły w Pępowie. Dla najmłodszych były konkurencje sprawnościowe, dmuchańce, możliwość przejażdżki na koniu i kucyku, czy też sprzęcie wojskowym. Zaprezentowało się także Muzeum Volkswagena w Pępowie, a to tylko niektóre z przygotowanych możliwości.

Na scenie natomiast to głównie społeczność z Pępowa i okolicy prezentowała swoje talenty. Występowali uczniowie z przedstawienia, pokazami tańców, piosenkami i wierszami, a także zaprezentowała się m. in. grupa taneczna Studia Tańca Mambo i zespół Rapsodia.

Równocześnie, trochę dalej od sceny, rozgrywany był turniej piłkarski oraz mecze w siatkówkę. Udział wzięła w nich młodzież, choć nie tylko. Na boisku mogliśmy zobaczyć chociażby radnego powiatowego Eugeniusza Pryczkowskiego, czy Przewodniczącego Rady Miejskiej w Żukowie Witolda Szmidtke, którzy wspólnie z usportowioną częścią dorosłych nie mogli odpuścić sobie możliwości pogrania w piłkę nożną.

Festyn wiosenny poprowadziła Renata Barzowska. Organizatorami było sołectwo Pępowo oraz społeczność tamtejszej Szkoły Podstawowej.

1
Dodaj komentarz

avatar
1500
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
NaszePĘPOWO » Festyn wiosenny 2017 r. :) Recent comment authors
najnowszy najstarszy oceniany